До відома населення та роботодавців!

Дата: 30.11.2021 10:48
Кількість переглядів: 2018

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами), визначено перелік обмежувальних заходів на період встановленого карантину.

З метою отримання вичерпної інформації щодо протидії COVID-19, рекомендуємо ознайомитися з інформацією щодо неправомірності застосування роботодавцем до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 від 20.08.2021. Щодо визначення підходящої роботи та видачі направлення на працевлаштування зареєстрованим безробітним додатково повідомляємо:

• у разі прийняття керівником обласного чи Київського міського центрів зайнятості рішення про запровадження протиепідемічних заходів в установах Державної служби зайнятості, відповідно до наказу ДЦЗ від 19.11.2020 № 73 "Про порядок дій під час обслуговування клієнтів державної служби зайнятості в умовах карантину", працівники центрів зайнятості/філій та відвідувачі повинні дотримуватися встановлених правил;
  • підходящою для зареєстрованого безробітного є робота, яка відповідає вимогам статті 46 Закону України "Про зайнятість населення", а обов’язковість щеплення від COVID-19 для працевлаштування на запропоновану вакансію визначається Переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.10.2021 за № 1306/36928. Таким чином, відмова особи від запропонованої пропозиції підходящої роботи, якщо вона віднесена до вищевказаного Переліку професій, через відмову від вакцинування від COVID-19 (в разі відсутності абсолютних протипоказань до проведення профілактичних щеплень) не є підставою для обґрунтованої відмови від підходящої роботи. Інше чинним законодавством не передбачено.

ПЕРЕЛІК

професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням*

Обов'язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники:

1. Центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  2. Місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  3. Закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

* В разі відсутності абсолютних протипоказань до проведення профілактичних щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16 вересня 2011 року № 595, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1161/19899 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11 жовтня 2019 року № 2070).