Цінова ситуація на споживчому ринку у червні 2022 року

Дата: 14.07.2022 08:51

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у червні 2022р. порівняно із травнем 2022р. як в області, так і в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 3,1%, з початку року – 16,6% та 17,4% відповідно.

На споживчому ринку області у червні п.р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,8%. Найбільше (на 13,5% та 13,1%) подорожчали яйця та цукор. На 12,5–3,2% зросли ціни на продукти переробки зернових, овочі, рис, м’ясо птиці, соняшникову олію, маргарин, свинину, рибу та продукти з риби. Водночас на 4,9% подешевшали фрукти, на 0,7% – яловичина.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 2,1%, у т.ч. алкогольні напої – на 3,5%, тютюнові вироби – на 0,7%.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 1,8% відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 2,7%.

Ціни на транспорт зросли на 9,7% в основному через подорожчання палива та мастил на 20,3%, а також проїзду в автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті на 7,3% та 3,6% відповідно.