Гвіздецька громада

Івано-Франківська область, Коломийський район

Лікуватись чи попередити хворобу

Дата: 02.10.2023 16:32
Кількість переглядів: 625

 

  Фото без опису

 

                                                Лікуватись чи попередити хворобу

 

Ліпше попередити, ніж лікувати – гасло суспільства, яке турбується про людину. Для того щоб його втілити в реальність без дезінфекції не обійтись. Різні види дезінфекції, особливо актуальними є в слаборозвинених країнах світу, де рівень санітарної гігієни є низьким.  Інколи її ми проводимо підсвідомо, навіть не замислюючись, особливо зараз під час війни чи у період епідемій. Дезінфекція (від французького – убиваю) – знищення в оточуючому середовищі мікроорганізмів, чи їх перенощиків. Мета її – вбити збудника інфекції в домашньому середовищі чи на роботі (приміщення, предмети обстановки, посуд, білизна, одяг, виділення хворого і т.д.). Проводять дезінфекцію на об’єктах ризику  - вокзали, громадський транспорт, а також у різних галузях і виробництвах (харчові обєкти, птахофабрики і т.д.).

В епідеміології розрізняють два види дезінфекції: вогнищеву і профілактичну.  Вогнищева  -  проводиться за місцем перебування хворого на інфекційну хворобу, а профілактичну проводить кожний мешканець (за місцем проживання, у власному транспорті, на подвір’ї) постійно чи при загостренні епідеміологічної ситуації.

Дезінфекція має також 2 методи – фізичний та хімічний.

Фізичний  поділяється на механічний, термічний і променевий.

Механічний – чистка, протирання, миття, прання, вибивання, витрушування, підмітання, фільтрація, провітрювання та вентиляція.

Термічний ґрунтується на застосуванні високих чи низьких температур, а саме використання гарячого повітря, гарячої води, водяної пари, кип’ятіння, пастеризації, спалювання, обпалювання, прожарювання, заморожування, висушування.

Променевий метод – це застосування сонячного світла, ультрафіолетових променів, радіоактивного випромінювання.

В основі хімічного, зараз поширеного у побуті, є використання різних груп хімічних речовин, що мають пагубну дію на мікроорганізми на поверхнях чи всередині різних об’єктів і предметів навколишнього середовища. До цих речовин належать хлорвмісткі сполуки, галогени, окислювачі, феноли, спирти, альдегіди, кислоти, луги, солі важких металів.

Раніше, в основному, використовувались хлорвмісні середники. Проте на даний час застосовуються сучасні дезінфектанти, в яких є переваги, зокрема: відсутність різких запахів, простота застосування, фасування, низька токсичність.

Залишається єдине правило у застосуванні дезінфекції – вибір того чи іншого методу і дотримування засобів застороги.

Ось і наша установа надає послуги і консультації щодо дезінфекції поверхонь, приміщень, води і т.д. Прошу звертатись в м. Коломия, вул. Гетьманська 30, т.2-49-13.

 

 

Лікар-епідеміолог  відділення епідеміологічного нагляду  (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань  Коломийського районного відділу                                                                              ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»      Дмитро Андрушко     

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь