Як не стати жертвою шахраїв при покупці авто.

Дата: 16.01.2024 16:30

Міні екскаватор за майже 142 тисячі гривень: прикарпатець хотів стати власником авто з Європи, однак потрапив у пастку шахраїв

Відомі платформи онлайн-оголошень щодня входять в довіру мільйонам споживачів. Однак, серед чесних продавців є і пройдисвіти.

До надвірнянських поліцейських із заявою звернувся 23-річний мешканець району про вчинення щодо нього шахрайських дій. Як стало відомо, прикарпатець на одній із відомих інтернет-платформ знайшов оголошення, де пропонували клієнтам підібрати транспортний засіб з Європи. Тож, чоловік вирішив придбати міні екскаватор.

В онлайн-переписці представник фірми переконав заявника здійснити переказ майже 142 тисячі гривень як передоплату за товар. Декількома платежами чоловік перерахував вказану суму. Коли ж справа дійшла до транспортування транспортного засобу до покупця, - продавець перестав виходити на зв'язок та заблокував його у месенджерах.

⚠️Як не стати жертвою шахраїв при покупці авто:

✔️не здійснюйте жодні передоплати за товар, який пропонують незнайомі особи. Особливо, коли йдеться про значні суми;

✔️не повідомляйте персональні та банківські дані, паролі, що можуть використовуватися для підтвердження платежів, купуючи в мережі;

✔️обирайте післяплату;

✔️не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих платформах;

✔️якщо продавець не хоче зустрічатися (або знаходить для цього виправдання), просить завдаток, неохоче надає додаткову інформацію про авто - варто задуматися, а чи варто співпрацювати з таким продавцем;

✔️продавець, що дійсно зацікавлений у продажу, не відмовиться від зустрічі з потенційним покупцем.

✔️перевірте оригінальність фото за допомогою пошуку в Google або в інших пошукових системах.

Бережіть свої заощадження!

Національна поліція України