ЯК ПІДГОТУВАТИ ДІМ ДО НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

Дата: 05.07.2024 08:43

Фото без описуЯК ПІДГОТУВАТИ ДІМ ДО НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

Щоб правильно підготувати свій дім до кризової ситуації варто задати собі кілька простих, але критичних питань:

• Чи маю я достатній запас харчів і питної води;
  • Чи є у мене необхідні медикаменти;
  • Чи є у мене план дій у випадку втрати зв’язку з рідними;
  • Чи зможу я своїми силами забезпечити обігрів оселі.

Деякі питання варто продумати заздалегідь, аби краще обладнати своє житло на випадок надзвичайної ситуації і захистити себе і близьких:

• за можливості дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття і перевірте стан підвального приміщення;
  • перевірте наявність аварійного виходу;
  • зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання;
  • перевірте наявність в аптечці засобів надання першої медичної допомоги і продумайте, які ліки можуть знадобитися протягом тривалого часу;
  • підготуйте засоби пожежогасіння;
  • подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарики, свічки);
  • підготуйте засоби для приготування їжі у разі відсутності газу і електропостачання;
  • зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ;
  • подбайте про справний стан приватного транспорту і запас палива для вчасної евакуації з небезпечного району;
  • складіть план дій на випадок втрати зв’язку з рідними;
  • у холодну пору подумайте про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого опалення. Запасіться вовняним одягом, теплими куртками й штанами, шапками, шарфами, рукавицями, ковдрами, спальними мішками, свічками, сірниками чи запальничками, батарейками та парафіновими чи газовими нагрівачами. Якщо в приміщенні стане холодно ― варто завісити ковдрами вікна, зібратись усім в одній кімнаті, вкрити ковдрами чи килимами підлогу в ній. Можна завісити ковдрами стіл і зібратися під столом. Не забувайте лишень провітрювати приміщення й гасити на ніч свічки й обігрівачі, щоб не було пожежі.